Tenis pro všechny

Projekt „Tenis pro všechny“

Sportovní klub Tenis Tišnov je zaměřený převážně na výchovu dětí a mládeže k výkonnostnímu a závodnímu tenisu. Z mnohaletých zkušeností však víme, že je velký zájem o odborné vedení tréninku, jak ze strany dospělých rekreačních hráčů, tak i úplných začátečníků, kteří se chtějí naučit alespoň tenisové základy. Projekt, který by to v Tišnově umožňoval jsme chtěli rozjet již dříve. Nejprve jsme však byli omezení kapacitou dvorců, která se ve spolupráci s městem Tišnov podařila vyřešit rozšířením tenisového areálu ze čtyř dvorců na stávajících šest v roce 2019. V roce 2020 nám plán překazila situace, která nastala s ohledem na epidemii Covid-19. Projekt, kdy by se do hraní tenisu mohla zapojit široká veřejnost se tak nedařilo uskutečnit.

01. Zapojení široké veřejnosti

Pevně věříme, že tento projekt je životaschopný a proto jsme ve spolupráci s MAS Bránou Vysočiny připravili projekt na rok 2021 „TENIS PRO VŠECHNY“. V tomto projektu chceme hru tenisu přiblížit všem zájemcům a pod vedením kvalifikovaných trenérů je naučit základy tenisu. Tenis je hra, se kterou se dá začít v každém věku. V projektu nejde o to vytvořit profesionální hráče, ale naopak tenis přiblížit úplným začátečníkům a těm, kteří se báli s tenisem vůbec někdy začít. Tréninky budou pod vedením kvalifikovaných trenérů ve skupinách (3-4 osoby) a bude také samozřejmě záležet na počtu přihlášených zájemců. Zábavnou formou se pokusíme z nových svěřenců udělat hráče, kteří se budou tenisem bavit i v budoucnu. Hráče, kteří si možná v našem projektu najdou někoho, s kým si budou moci zahrát proti sobě. Hráče, kteří si tenis rádi zahrají s rodinou na rekreaci nebo kdykoliv budou mít chuť si zasportovat a bavit se.

Image Description

02. Návrat ke sportu

Sport a sportovní vyžití byly delší dobu utlumené vlivem epidemie COVID – 19. Naším cílem však je vrátit veřejnost ke sportu v příjemném a čistém prostředí tenisového areálu, kde jsou dodržována veškerá hygienická opatření.

Protože se jedná o náš druhý ročník projektu, nevíme a ani netušíme, kolik se přihlásí zájemců. Pokusíme se vyhovět všem zájemcům, ale kapacita je omezená počtem trenérů i kurtů. Pokud bude situace příznivá a bude možnost využívat venkovní sportoviště, projekt začne v dubnu 2022. Tréninky budou probíhat vždy v pondělí a ve čtvrtek od 19.00 do 20.00 hodin.

Image Description

03. První trénink

Zde se dozvíte vše podstatné a proběhne první hodina tenisové výuky. Pokusíme se Vás rozdělit do skupin dle současné „výkonnosti“, nebo pokud se třeba domluví 4 kamarádky či kamarádi, že chtějí být ve skupině spolu, rádi jim vyhovíme. K tréninku není nic potřeba, pouze sportovní oblečení a sportovní obuv s podrážkou na antukový povrch (ne hrubá podrážka). Vše ostatní vám zapůjčíme. Pokud máte tenisovou raketu, tak si ji samozřejmě můžete přinést. Pro ty, kteří nebudou moci přijít na první hodinu, bude však možnost se i nadále přihlásit.

Image Description

Závěrem rychlé shrnutí

Tréninky budou probíhat od dubna do září 2022, včetně letních prázdnin, kdy se budou časy měnit dle pořádaných turnajů v areálu, nebo také dle možností svěřenců a trenérů. Ti, kteří se do projektu přihlásí, se poté budou registrovat na tréninky v informačním systému klubu a my se dle toho pokusíme zajistit požadovaný počet trenérů i dvorců. Přihlásit na první hodinu se můžete mailem na [email protected], nebo telefonicky na 777 245 244 (Zdeněk Kunický). Podrobnosti o projektu, informace o ceně a nejčastější otázky naleznete na webu www.tenis-tisnov.cz

 

Často kladené dotazy

Chceme přiblížit tenis co nejvíce zájemcům pod vedením zkušených trenérů.

Není potřeba nic speciálního, jen dobrou náladu a chuť se něco naučit. Sportovní oblečení dle aktuálního počasí a obuv s hladkou podrážkou, nebo podrážkou na antukový povrch.
Tenisovou raketu si můžete vzít, ale budeme mít dostatečný počet raket na půjčení. Tenisáky si brát nemusíte vůbec, každý trenér bude při tréninku používat koš s dostatečným počtem tenisáků.
Trénování v projektu „TENIS PRO VŠECHNY“ je naplánováno dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek od 19:00 do 20:00. Bude však záležet na počtu přihlášených do projektu, zda se na Vás dostane jednou či dvakrát týdně.
Samotná tréninková jednotka bude vždy ve skupinách. Trenér se tedy bude věnovat 2 – 4 hráčům. Pokud budou na dvorci s trenérem čtyři hráči, každý zaplatí 80 Kč, 3 hráči – každý 100 Kč a 2 hráči – každý 150 Kč.
Drahé to určitě není. Tenisový klub obdržel od MASky na projekt „TENIS PRO VŠECHNY“ 12.000 Kč. Tento projekt však bude trvat od května až do září i během letních prázdnin. Podle počtu přihlášených hráčů se bude muset do projektu zapojit také dostatečný počet kvalifikovaných trenérů a teprve dle přihlášek se vlastně rozhodne, kolik hodin celý projekt obsáhne. Během hodiny budete mít k dispozici trenéra, který je sám zapojen do hry, tenisový kurt, míče a možnost bezplatného zapůjčení tenisové rakety. Částka od MASky se tak rozpočítá do všech tréninkových hodin během pěti měsíců.
Na první hodině si Vás nejdříve oťukáme, jak jste zdatní v tenise a pokusíme se Vás rozdělit do skupin dle výkonnosti. Pokud však přijdete jako parta a budete chtít trénovat spolu, určitě Vás nerozdělíme a budeme Vás trénovat dle vašeho přání. Hodina samotná pak probíhá nejdříve vysvětlením a ukázkou samotné techniky úderů, poté Vás trenér zapojí do hry. Tím jak budete chodit častěji, se budete výkonnostně posouvat a i tréninky tomu budou přizpůsobeny.
Cílem projektu je naučit základy tenisu každého, kdo bude mít zájem. Našim úkolem je naučit Vás hrát tenis tak, abyste si mohli kdykoliv budete mít chuť zajít zahrát s rodinou či přáteli.
Trénovat budeme v tenisovém areálu na Ostrovci. Disponujeme 6 kurty, odrazovou stěnou se dvěma kurty na MINITENIS a sociálním zázemím. Dodržujeme všechna aktuální opatření a hygienické předpisy. Areál je vybavený i dětským hřištěm se skluzavkou pro nejmenší.
Přihlásit se můžete na mail [email protected], nebo telefonicky na číslo 777 245 244 (Zdeněk Kunický)
Všichni trenéři mají trenérskou kvalifikaci a jsou to mladí, aktivní lidé, kteří se tenisem baví. Sami prošli tenisovou školou v Tišnově a dnes se věnují přípravě více jak 120 dětí. Máme trenéry i trenérky.